Od pomysłu do biznesu – droga po sukces

Autor Damian • Unijne dotacje dla firm • 19 Wrz 2016

Nie od dziś wiadomo, że w młodych mieszkańcach Polski Wschodniej drzemie ogromny potencjał. Doskonałym tego przykładem mogą być chociażby wyniki polskiego finału konkursu Imagine Cup 2014 roku, w którym to pierwsze miejsca zajęli wyłącznie studenci wywodzący się z terenów Polski Wschodniej. Wspomnieć tu trzeba również o ogromnym sukcesie studentów Politechniki Białostockiej, którzy skonstruowali łazika marsjańskiego HYPERION 2. Zwyciężył on w międzynarodowych zawodach University Rover Challenge w Stanach Zjednoczonych.

Wsparcie dla kreatywnych

Dzięki nowemu programowi, w ramach którego będzie można pozyskać dotacje unijne Poznań, przewidziane dla beneficjentów z Polski Wschodniej na lata 2014-2020, absolwenci i studenci ostatnich lat studiów, otrzymać mogą finansowe wsparcie, dzięki któremu posiadają szansę na przekształcenie swoich innowacyjnych pomysłów w biznes

Autor zdjęcia: seeareelem

Dzięki nowemu programowi, w ramach którego będzie można pozyskać dotacje unijne (więcej tutaj), przewidziane dla beneficjentów z Polski Wschodniej na lata 2014-2020, absolwenci i studenci ostatnich lat studiów, otrzymać mogą finansowe wsparcie, dzięki któremu posiadają szansę na przekształcenie swoich innowacyjnych pomysłów w biznes. Realizowane będzie to za sprawą kompleksowego działania nazywającego się: Platformy startowe dla nowych pomysłów.

Do uzyskania wsparcia kwalifikować się będą koncepcje, które posiadają innowacyjne zastosowanie w:

  • wysokich i średnich technologiach,
  • rozwiązania wykorzystywane w życiu codziennym lub praktyce gospodarczej, jako produkt, bądź też usługa,
  • rozwoju narzędzi informacyjno-komunikacyjnych.

Tagi: , , ,

Comments are closed.