Gdy brakuje środków na koncie firmowym początkujących przedsiębiorców

Autor Damian • Biznes w Polsce, Unijne dotacje dla firm • 27 Lip 2015

Początkujący przedsiębiorcy, posiadający krótki staż działalności (do trzech miesięcy prowadzenia działalności) mogą ubiegać się o przyznanie tak zwanego debetu na start na koncie firmowym. Niestety debety takie można uzyskać obecnie jedynie w wybranych pięciu bankach działających na terenie naszego kraju, do których zaliczają się:

  •          Getin Noble Bank,
  •          Idea Bank
  •          Alior Bank,
  •          BOŚ Bank,
  •          i PKO BP.
Osoby, które rozpoczynają swoją działalność gospodarczą, szukają nie tylko funkcjonalnego i taniego w obsłudze konta firmowego,  często zwracają również dodatkowo uwagę na możliwość uzyskania debetu na koncie swojej firmy

Autor zdjęcia: practicalowl

Posiadanie takiego debetu pozwoli na utrzymanie płynności finansowej przedsiębiorstwa dopiero rozpoczynającego swoją działalność.

Jaki bank wybierają początkujący przedsiębiorcy?

Osoby, które rozpoczynają swoją działalność gospodarczą, szukają nie tylko funkcjonalnego i taniego w obsłudze konta firmowego,  często zwracają również dodatkowo uwagę na możliwość uzyskania debetu na koncie swojej firmy. Nic dziwnego, bowiem pieniądze na start są jedną z najważniejszych potrzeb początkujących przedsiębiorców. Wielu z nich nie ma przecież żadnych swoich oszczędności lub możliwości pożyczenia pieniędzy od rodziny, czy też znajomych, a na bardzo wczesnym etapie rozwoju firmy trudno jest przecież pozyskać finansowanie z zewnątrz. Choć przyznawane są dotacje dla firm, nie każdy ma to szczęście by stać się beneficjentem tych środków (o czym więcej pod linkiem: http://www.strategor.pl/).

W takiej sytuacji jedną z najpopularniejszych form pozyskania pieniędzy na rozwój firmy są pożyczki udzielane przez banki.

Tagi: , , , ,

Comments are closed.