By plany przerodzić w działania – dotacje

Autor Damian • Biznes w Polsce, Unijne dotacje dla firm • 24 Sty 2016

Czasem jest tak, że chodzi nam coś po głowie. Teoretycznie chcemy się czymś zająć, ale z niezrozumiałych przyczyn przekładamy to na później. Czy to wywoływane jest lękiem przed tym, że nie uda nam się tego wcielić w życie, czy może zwykłym, ludzkim lenistwem – ciężko określić w sposób jednoznaczny. Z pewnością jednak więcej jest takich osób, które zwlekają, niż tych, które ochoczo podchodzą do realizowania założonych sobie celów.

Trzeba się zmobilizować!

Jeśli naszym marzeniem jest założenie własnej działalności gospodarczej, być może zmobilizują nas do przejścia do działania dotacje dla firm, które okresowo rozdysponowywane są na danym terenie w ramach określonych Programów Operacyjnych

Autor zdjęcia: markus spiske

Tymczasem, właśnie takie przekładanie sprawia, że do niewielu rzeczy udaje nam się dojść. A z pewnością moglibyśmy osiągnąć dużo więcej. Moglibyśmy mieć lepszą pracę, lepszą sylwetkę i więcej znajomych z różnych kręgów. Można wszystko, sama chęć jednak nie wystarczy. Trzeba przejść do działania!

Jeśli naszym marzeniem jest założenie własnej działalności gospodarczej, być może zmobilizują nas do przejścia do działania dotacje dla firm, które okresowo rozdysponowywane są na danym terenie w ramach określonych Programów Operacyjnych (więcej na stronie www). W tym przypadku, przekładanie skończy się po prostu tym, że pieniędzy nie otrzymamy, a jak wiadomo, nic nas tak nie mobilizuje do działania, jak możliwość otrzymania pieniędzy. I to niemałej kwoty. Za uzyskane pieniądze możemy zrealizować wiele działań, wiele rzeczy kupić i z wielu możliwości korzystać. Nie ma sensu zmarnować takiej szansy, czyż nie? To, co kiedy zakładasz swoją firmę i przystępujesz do opracowywania wniosku o dotację?

Tagi: , , , , ,

Comments are closed.