Biznes plan i jego przeznaczenie

Autor Damian • Biznes w Polsce, Unijne dotacje dla firm • 20 Gru 2016

Coraz większa liczba przedsiębiorców ma świadomość tego, jak ważnym dokumentem dla ich firmy i jej przyszłości ma biznes plan. Przyjmuje się, że najważniejszym zadaniem stawianym przed biznes planem jest dostarczenie przedsiębiorcy informacji, które są mu niezbędne do podjęcia właściwej decyzji zarówno na temat tego czy rozpocząć, czy może zaniechać prowadzenie określonej działalności. Zdarzyć się przecież może i tak, że przedsięwzięcie, które zdaniem subiektywnej opinii przyszłego przedsiębiorcy ma spore szanse powodzenia rynkowego, w świetle przeprowadzonych analiz na potrzeby biznes planu, okaże się nie dość, że nieopłacalne, to dodatkowo nierealne do wdrożenia.

Gdy zamierzamy pozyskać dotacje i inne źródła finansowania Biznes plan ma także inne, ważne zastosowania. Bez niego nie mamy bowiem szansy na dotacje dla firm, gdyż jego posiadanie jest niezbędnym wymogiem w instytucjach, za pośrednictwem których uzyskać można dofinansowanie

Autor zdjęcia: Janitors

Gdy zamierzamy pozyskać dotacje i inne źródła finansowania
Biznes plan ma także inne, ważne zastosowania. Bez niego nie mamy bowiem szansy na dotacje dla firm, gdyż jego posiadanie jest niezbędnym wymogiem w instytucjach, za pośrednictwem których uzyskać można dofinansowanie. Nie obędziemy się bez niego w:

  • urzędzie pracy,
  • urzędzie gminy,
  • banku
  • a także innej instytucji finansującej.

Błędem jest jednak postrzeganie biznes planu tylko przez pryzmat wymogu czysto formalnego. Jak bowiem podkreślają specjaliści, brak planu działania w biznesie, to prosta droga do sromotnej, przedsiębiorczej porażki.

Tagi: , , , , ,

Comments are closed.