Biorę dotację… i mam swoją firmę!

Autor Damian • Biznes w Polsce, Unijne dotacje dla firm • 4 Gru 2015

Wiele osób chciałoby na własną rękę rozpocząć swoją przygodę z biznesem w różnej formie. Jedni marzą o zakładzie fryzjerskim, inni o stacji napraw pojazdów czy też innym punkcie usługowym. Jesteśmy różni, różne są nasze talenty i potrzeby. Niezależnie jednak od tego, co jest naszą mocną stroną, każdy z nas, chcąc rozpocząć prowadzenie swojej firmy, potrzebuje na ten cel pieniędzy. Czasem potrzeba nam na start kilku tysięcy, a kiedy indziej kilkudziesięciu, czy też nawet kilkuset. Zapewnić nam je mogą dotacje dla firm (więcej: http://www.strategor.pl/).

Pieniądze dla kreatywnych

Dotacje stały się zachętą do tego, by urzeczywistnić swoje marzenia i przezwyciężyć lęk przed podjęciem tej jakże ważnej decyzji

Autor zdjęcia: Honor Photo Bar

Wystarczy rozejrzeć się dookoła. Wokół nas aż roi się od firm i firemek, które zaistniały na rynku właśnie dzięki dotacjom. Dotacje z urzędów pracy i te, przydzielane ze środków unijnych stały się istotnym impulsem do urzeczywistnienia swoich marzeń i własnej firmie. Z rozwiązań tych skorzystali nie tylko młodzi ludzie, ale także Ci, którzy wiele lat spędzili wykonując pracę na etacie u kogoś innego. Dotacje stały się zachętą do tego, by urzeczywistnić swoje marzenia i przezwyciężyć lęk przed podjęciem tej jakże ważnej decyzji.

Odpadł, bowiem argument finansowy, że nie stać mnie na prowadzenie swojej firmy. Mając możliwość pozyskania na ten cel środków, wystarczy, bowiem tylko tak naprawdę o nie zawalczyć, przekonując komisję, że to właśnie nam a nie komuś innemu warto przyznać pieniądze. Kto wie, może dzięki temu dołączymy za jakiś czas do grona biznesowych potentatów i krezusów rynkowych? W sumie, co stoi na przeszkodzie by tak się stało?

Tagi: , , , , , ,

Comments are closed.